Czy wiesz jak założyć e mail?

Czy wiesz jak założyć e mail

Poczta e mail jest jednym z przodujących sposobów komunikacji. Każdego dnia przez sieć wędrują niezliczone ilości listów. Niektóre z nich są ważne, inne nieistotne, czasem to spam lub – co gorsza – wirusy. Jednak wszystkie z nich trafiają do czyjejś wirtualnej skrzynki pocztowej. Miejsca, które agreguje niezliczone ilości adresów internetowych. Cześć poczt internetowych pozwala na tworzenie darmowych kont dla wszystkich. Inne wymagają jednorazowej lub stałej opląty. Wcześni darmowych poczt internetowych zasypywanie będziemy reklamami. Warto wiedzieć, że każda z nich ma pewne ograniczenia i zalety. Te kompozycje wad i zalet przyniosły jednym pocztom internetowym sukces, inne stały się zapomniane. Dlatego prześledźmy jak założyć e mail w najpopularniejszych pocztach internetowych.

Jak założyć e mail w Wirtualnej Polsce?

WP jest jedna z najpopularniejszych poczt wykorzystywanych w Polsce. Jest ona dość intuicyjna w obsłudze, posiada nieograniczona wielkość skrzynki odbiorczej oraz pozwala na wysłanie wiadomości do 100 MB. Charakterystycznym dla tej poczty jest umożliwianie korzystania tylko z jednej wersji adresu z wyłącznie z rozszerzeniem wp.pl. Sam proces zakładania konta jest niezwykle prosty i intuicyjny. Tak naprawdę wystarczy wypełnić sekcje login oraz hasło. Następnie wp poprosi nas o podanie numeru telefonu. Na szczęście jest to nieobowiązkowe. Zamiast numeru telefonu możemy wybrać opcje pytania pomocniczego lub Gmail pomocniczego. Stanowić ma to zabezpieczenie, gdy stracimy dostęp do konta. Następnym krokiem jest wybranie typu konta. Do wyboru mamy konto „bezpłatne”, które opłacimy szeregiem zgód na przetwarzanie danych i reklamami na poczcie lub konto płatne bez reklam. Ostatnim krokiem do przejścia zostaje reCAPTCHA.

Jak założyć e mail w O2?

Dla wszystkich, którym podoba się poczta wp i są do niej przyzwyczajeni. Jednak potrzebują dodatkowych adresów prowadzących do jednej poczty. Alternatywę stanowi poczta O2. Tak naprawdę jest ona stworzona dokładnie na tych samych zasadach co WP. Jedyna różnica jest właśnie możliwość tworzenia dodatkowych adresów oraz cała warstwa wizualna na czele z logiem. Również proces rejestracji wygląda dokładnie tak samo.

Jak założyć e mail w Onet?

Onet jest kolejna z najlepszych poczt internetowych w Polsce. Zakładając konto Onet, w pierwszej kolejności wybieramy czy tworzymy konto z Onet, czy do logowania korzystamy z innej poczty. W pieszej wersji wystarczy uzupełnić dane osobowe, wybrać logi hasło i zgody. W kolejnym kroku już na poczcie zostaniemy poproszeni, aby podać numer telefonu lub adres poczty pomocniczej. Również w celach przyszłego odzyskiwania konta. Decydują się na inną skorzystanie z drugiej opcji. Wystarczy podać adres poczty i hasło, a następnie skorzystać z linku, który został nam przesłany na tę pocztę pomocniczą. Onet również pozwala nam na korzystanie z konta bez reklam po uiszczeniu abonamentu.

Jak założyć e mail Interia?

Interia to kolejna znana w Polsce poczta internetowa. Pierwszym krokiem wybranie jednego z trzech typów kont. Mamy do wyboru konto darmowe, bez reklam i dla firm. Konto darmowe i bez reklam wypełnia się dokładnie takimi samymi danymi. Potrzebne będą dane osobowe login, hasło i potwierdzenie zgód marketingowych. Do założenia konta firmowego poczta będzie wymagała podania już konkretnych danych związanych z firmą między innymi. NIP, adres czy adres domeny.

Tagged : / / /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *