Ministerstwo Rodziny to nie tylko 500 +

Ministerstwo Rodziny to nie tylko 500 +

Czy widzimy tylko 500 + ? Ministerstwo Rodziny i jej pomoc w dzisiejszych czasach.

Program 500 + odbił się szerokim echem na planszy politycznej. Stworzony po to by pomagać rodzinom z dziećmi zagrał pierwsze skrzypce w wyborach zarówno prezydenckich jak samorządowych. Mimo, że to właśnie 500 + stało się najbardziej rozpoznawalną jego działalnością, Ministerstwo Rodziny prowadzi mnóstwo programów wspomagających polskie rodziny. Oto kilka przykładów na to jak pomocną jest organizacją.

Ministerstwo Rodziny a uczniowie.

Ministerstwo Rodziny prowadzi różne programy wspomagające polskiej rodzinie godne funkcjonowanie. Program jakim jest dobry start pomaga uczniom w pełni przygotować się do roku szkolnego, a to pozwoli odciążyć trochę kieszeń rodziców. Dla każdego dziecka rozpoczynającego naukę, rodzice otrzymują 300 złotych, oczywiście jednorazowo. Dla niektórych to nie dużo, jednak wiele rodziców wie, że na początku roku szkolnego, szczególnie jeśli ma się więcej niż trójkę dzieci, zakup podręczników i przyborów szkolnych to nie lada wydatek.

Ministerstwo Rodziny a pomoc społeczna

Wiele rodzin w Polsce znajduje się w słabym położeniu, trudne sytuacje życiowe niszczą przyszłość młodzieży, wbijając często nóż w serce samotnie wychowującym matkom, które mimo częstych uzależnień, pragną dobra swoich dzieci. Pomoc społeczna wspomaga rodziny, których gorzej się wiedzie w zaspokojeniu podstawowych potrzeb codziennego życia. Wspiera je zarówno w formie usług – takich jaki pielęgniarki, opiekunki itp. , jak i rzeczowej, takiej jak ubrania czy jedzenie.

Pomaga także zapobiegać sytuacjom trudnym, wspierając najmłodszych i starszych przy normalnym funkcjonowaniu.

 

Ministerstwo Rodziny dla seniorów

Także najstarsi znajdą korzyści płynące z programów, jakimi są na przykład Senior +.

Przy tak wielu inwestycjach w młodych ludzi i naszą przyszłość, często zapominamy, że im zawdzięczamy tu i teraz. Seniorzy tak samo chcą korzystać z życia i o ile pozwala im na to zdrowie, aktywnie spędzać czas. Działania te pozwalają stworzyć osobom w podeszłym wieku warunki do aktywnego wypoczynku po zakończeniu zawodowej wieloletniej działalności